Anielska Kuchnia: Książkowe nowości

Pages

2 marca 2014

Książkowe nowości

Kilka nowych tytułów na mojej półce. Może nie do końca są to książki, które czytałam do tej pory, ale cieszę się, że poszerzam horyzonty. Wszystkie cztery czytam jednocześnie, co mi się nie zdarza w przypadku fantasy czy kryminałów. Myślę, że jak skończę czytanie, to napiszę o nich nieco więcej.


1. Zamień chemię na jedzenie. Julita Bator - trochę się obawiałam decydując się na jej zakup, spodziewałam się ciężkiego języka, a okazało się wręcz przeciwnie, książka wciąga, jest napisana lekko i przystępnie. Zapewne nie będę w stanie zastosować wszystkich porad i wprowadzić wszystkich zmian, ale nawet część zrobi różnicę. Na pewno jeszcze świadomiej będę wybierała to, co jem.
Zakupiona na matras.pl

2. Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji. Chris Guillebeau - bardzo ciekawa pozycja dla tych, którzy myślą o swoim biznesie lub już prowadzą własną firmę.
"Masz dość harowania na czyjś rachunek? Czujesz, że Twoja praca wysysa z Ciebie ostatnie soki? A może Twoim marzeniem jest prowadzenie własnej firmy i poczucie wolności, które daje taka praca? To świetnie!"
Książka pożyczona, za co dziękuję właścicielowi :)

3. House i psychologia. Humanitaryzm jest przereklamowany. Ted Cascio, Leonard L. Martin - uwielbiam oglądać Housa, gdy przypadkiem trafiłam na ten tytuł, nie mogłam się powstrzymać. Ktoś potrzebuje zachęty? Proszę:
"Pacjenci? Kogo oni obchodzą? To chorzy ludzie! Widać Bóg ich nie lubi!

Zasady to wskazówki dla głupców, którzy nie potrafią się zdecydować. Co ukrywa Gregory House? Jakimi ścieżkami podąża jego pokrętny umysł? Czy jest sposób, żeby zdiagnozować tego skandalizującego diagnostę? House uwielbia psychologiczne gierki, analizuje swoich współpracowników i pacjentów, bezceremonialnie włazi buciorami w ich prywatne życie. Jednak kto pod kim dołki kopie... Masz ochotę na trochę krwi i bebechów? Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wiwisekcję doktora House'a!
Wszyscy potrzebujemy sekretów. O ile nas nie zabijają, dają bezpieczeństwo i wygodę. Odkryj tajemnice, których House nikomu nie chce wyjawić, poznaj jego ukryte motywy, dowiedz się, co zdradza, że doktor kłamie - oraz po co to robi. Przekonaj się, czy gdzieś we wnętrzu tego gruboskórnego typa czai się jednak człowiek."
Zakupiona na matras.pl

4. Photoshop CS6/CS6 PL. Nieoficjalny podręcznik. Lesa Snider - już się pojawił we wcześniejszym wpisie, więc nie całkiem jest nowością. Książka jest bardzo ładnie wydana i bardzo ciężka, ale przy okazji bardzo pomocna w realizowaniu mojego postanowienia o zgłębieniu wiedzy o photoshopie. Jestem przekonana, że będzie mi towarzyszyła jeszcze bardzo długo. Kupiona na allegro.